Лікування ясен

Лікування ясен

Хвороба ясен досить підступна, бо часто, спочатку, вони нас нітрохи не турбують. Ми можемо упустити момент, коли почнуться проблеми з яснами. Найчастіше, коли ми звертаємося до лікаря, процес настільки запущений, що буде потрібно кілька візитів до пародонтологу.

Якщо кров з’явилася під час чищення зубів або під час їжі, виникає неприємне відчуття, ясна запалюються, з’являється неприємний запах з рота, тоді не соромтеся — зверніться до стоматолога. Цю проблему можна вирішити тільки спільними зусиллями фахівців, оскільки всі перераховані симптоми є початком захворювань пародонту.

Основною причиною захворювань ясен є погана гігієна порожнини рота. Процеси руйнування пародонту починаються в момент утворення зубної плівки з бактерій і накопичення м’яких зубних відкладень. Якщо в цей момент ви не видалите всі бактерії в роті, чистячи зуби, то утворюється зубний камінь.

У свою чергу, утворення каменя на зубах призведе до утворення зубо-ясенної кишені. При відсутності лікування кісткова тканина зменшується. Це призводить до оголення коренів зуба, розхитування і втрати зубів.

Якщо у вас є симптоми захворювання ясен, вам слід відвідати свого стоматолога. Своєчасне лікування запобіжить розвитку небезпечних ускладнень і збереже здоров’я зубів.

Залежно від результатів обстеження лікар запропонує один з наступних видів лікування:
Види захворювань ясен Перша і найбільш рання стадія захворювання — захворювання ясен або гінгівіт. Характерними ознаками і симптомами цього захворювання є кровотеча, набряклість і болючість ясен. Якщо ви не звернетеся за допомогою до кваліфікованого лікаря на ранній стадії захворювання, то гінгівіт перетвориться в пародонтит.

При пародонтиті в запальний процес крім ясен залучаються кісткові тканини і тканини зв’язкового апарату зуба беруть участь в запальному процесі. Симптоми пародонтиту: біль, свербіж, припухлість, набряк, можуть утворитися нариви і гнійні кишені. При відсутності лікування кісткова тканина зменшується, а опорно-зв’язкового система руйнується. Це призводить до оголення коренів зуба, ослаблення і втрати зубів. Поняття про захворювання пародонтозу зустрічається досить часто, це атрофічні захворювання всіх тканин пародонту.

Діагностика захворювань ясен Загальна терапія: вітаміни, антибіотики або імуностимулятори Хірургічне втручання: вишкрібання зубо-ясенних кишень - кюретаж, видалення країв ясен Ортопедичні способи лікування: шинирование і протезування з використанням шин Фізичні методи: електрофорез, мікрохвильова і лазерна терапія Сучасні методи лікування захворювання ясен Якщо говорити про те, як ясна лікують в стоматології, то останнім часом з’являється все більше і більше безболісних методів. Лікування може бути комплексним: прийом медикаментів, санація порожнини рота, хірургічне лікування і розсічення ясен, а також фізіотерапія.
Кількість і тривалість процедур визначається стоматологом (пародонтологом) після обстеження пацієнта. У деяких випадках потрібне тривале лікування і установка протезів.
Сучасні методи лікування захворювань пародонту включають в себе:

Кюретаж пародонтальних кишень. Існує відкритий і закритий кюретаж, відповідно з розрізанням і без розрізання пародонтального кишені. Ця процедура усуває бактеріальний наліт під яснами. Кюретаж проводиться під наркозом і не заподіює біль пацієнтові. Шинування зубів. Шинування проводиться при запущеному періодонтит і пародонтозі. Процедура полягає в затягуванні сусідніх зубів тонкої ниткою, яка їх фіксує. Надалі ця нитка не викликає ніякого дискомфорту. Терапевтичне лікування. Терапія включає лікування карієсу, установку і заміну пломб, видалення зубного нальоту і каменів. Якщо ущільнення встановлені погано, вони будуть видалені і замінені. Також здійснюється прішліфовка зубів